ट्रेन्डीङ्ग

आचारसंहितामा उलंघन गर्ने युट्युब च्यानल कार्वाहीका लागि कम्पनीलाई पत्राचार गर्दै

काठमाडौँ।प्रेस काउन्सिल नेपालले पत्रकार आचार संहिताको चरम उल्लङ्घन गर्ने ३५ वटा युट्युब च्यानललाई विशेष अनुगमनमा राखेको छ।

 

 

काउन्सिल अन्तर्गत आचारसंहिता अनुगमन उपसमितिको सोमबार बसेको बैठकले विशेष निगरानीमा राखिएका युट्युब च्यानलका विषयवस्तु,त्यसमाथि परेका उजुरी, स्वअनुगमनसमेत अध्ययन गरी १५ दिनभित्र प्रतिवेदन तयार गर्ने निर्णय गरेको हो।

 

 

काउन्सिलले कुनै मिडिया अन्तर्गत आबद्ध नभएका युट्युब च्यानललाई अनुुसन्धान गरी कारबाही गर्न नेपाल प्रहरी साइबर ब्युरोमा सिफारिस गर्ने र यस्ता च्यानलले सम्प्रेषण गरेका सामग्री र आकर्षित ऐन,नियम, निर्देशिका,आचार संहिताबारे उल्लेख गरी कारबाहीका लागि युट्युब कम्पनीलाई अनुरोध गर्ने भएको छ।

 

 

 

काउन्सिल अध्यक्ष बालकृष्ण बस्नेतको संयोजकत्वमा बसेको उपसमितिको बैठकले कतिपय युट्युब च्यानल प्रचलित ऐन,नियम,निर्देशिका,आचारसंहिताबारे जानकारीसमेत नभएका,के गर्ने/नगर्ने भन्ने सामान्य ज्ञानसमेत नभएको देखिएको भन्दै व्यावसायिकरूपमा सञ्चालन हुन चाहने युट्युब च्यानललक्षित एक दिने अभिमुखीकरण कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको छ।

 

 

 

 

बैठकमा अध्यक्ष बस्नेतले युट्युब च्यालनलाई मर्यादित,जिम्मेवार र विश्वसनीय बनाउन काउन्सिलले विशेष अभियान थालेको जानकारी दिनुभयो।‘युट्युब च्यानल आफैँमा सूचना सम्प्रेषणका उपयुक्त माध्यम हुन।युट्युबबाट भरपर्दो,विश्वसनीय र जिम्मेवारपूर्ण सूचना सम्प्रेषण हुनु जरुरी छ’,बस्नेतले भन्नुभयो,‘युट्युबको दुरूपयोग होइन,विश्वसनीय र रचनात्मक बनाउन हामी केन्द्रित हुनुपर्दछ।’

 

 

 

 

बैठकमा नेपाल पत्रकार महासङ्घका अध्यक्ष विपुल पोखरेल,काउन्सिलका सदस्यहरू दिपक पाण्डे,दुर्गा भण्डारी पौडेल,ठाकुर बेलबासे,लालबाबु शेख,
बार एसोसिएसनका तर्फबाट प्रतिनिधि महासचिव अञ्जिता खनाल,काउन्सिलका मुख्य अधिकृत झबिन्द्र भुसाल र उपप्रशासकीय अधिकृत एवं सहप्रवक्ता रामशरण बोहराको सहभागिता रहेको थियो।

 

 

 

 

 

काउन्सिलले यसअघिनै युट्युब लगायत सामाजिक सञ्जालको नियमन तथा व्यवस्थापनका लागि सुझाव दिन कार्यदल गठन गरी उक्त कार्यदलको प्रतिवेदन सहित सरकारलाई सुझाव समेत पेस गरिसकेको थियो।

यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?© आजको राशिफल
© Foreign Exchange Rates
© Gold Price Nepal