ट्रेन्डीङ्ग

निरकुशता र स्वेच्छाचारीबाट बचाउन असबैधानिक कदमको प्रतिरोध गछौ – चौहान

अनिल नेपाली
अर्घाखाँची २२ माघ ।
नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को प्रचण्ड–माधव समूहका अर्घाखाँचीका नेता तथा सघर्ष समितिका सयोजक राम बहादुर चौहानले बन्द पछि साझ भएको कोणसभालाई सम्बोधन गदै देशलाई संविधानसम्मत ढङ्गले अगाडि बढाउन विधि सम्भत चलाउनको लागि आम हड्ताल गरिएको बताए।

नेता चौहानले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले स्वेच्छाचारिता र निरङ्कुशता शासन चालेर संविधान विपरीत प्रतिनिधिसभा विघटन गरेको र सबैधानिक नियुक्ति विधिबसम्भबत नगरेको हजारौ सहिद बेपत्ता जनताको बलिदानबाट देशमा सविधान आएको बताउदै सविधान माथि कुटरघात गर्ने लाई जनताले कुर्चीबाट सडकमा ल्याउने बताउनुभएको थियो।

एक फरक प्रसगमा कुरा गदै नेता चौहानले निर्बाचन आयोगले आफ्नो पार्टीलाई मान्या दिने सुर्य चिन्हपनि आफुहरुले पाउने बताउदै केपी ओलीको चिन्ह बयलगाठा हुने बताउनुभएको थियो । कार्यक्रममा नेकपा युवा नेता ठाकुर सौराग आदर्श, महिला नेतृ कमला भण्डारी भुसाल लगायतका नेताले सम्बोधन गदै प्रधानमन्त्री ओलीले संवैधानिक आयोगका पदाधिकारीहरूलाई गैर–संवैधानिक हिसाबले नियुक्ति गरि संविधानलाई अर्को चुनौती दिएको बताउनुभयो ।

संविधानअनुरूप देश नचले देश ठूलो दुर्घटनामा जाने र समाज विभक्त भइ द्वन्द्वमा जाने भन्दै उहाँले दुर्घटनाबाट बचाउन संविधानलाई कार्यान्वयन गरेर जानुपर्ने बताउदै आफ्नो कार्यक्रमलाई सफल बनाउनको लागि सम्पूर्ण जिल्लाबासीलाई धन्यबाद दिदै केपी शर्मा ओलीको कदम नसचिए थप आन्दोलन गर्ने बताएका थिए । बन्दपछि जिल्लाको जनजीवन सामान्य बनेको थियो ।

यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?© आजको राशिफल
© Foreign Exchange Rates
© Gold Price Nepal