कार्तिक १७ कालिकोट ।नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको भातृ संगठन अखिल क्रान्तिकारी) कर्णाली प्रदेश समितिको प्रथम पूर्ण बैठक पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एटम विसीको प्रमुख आतिथ्यतामा र संगठनका केन्द्रिय सचिव वीरेन्द्र शाहको आतिथ्यतामा विद्यार्थीहरुको आन्दोलन र शैक्षिक रूपान्तरणको विषयमा महत्त्वपूर्ण निर्णय गर्दै कालिकोटको मालकोटमा सम्पन्न भएको विज्ञप्ति मार्फत सार्वजनिक गरेको छ ।
जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ,“हाम्रो महान तथा गौरवशाली संगठन अनेरास्ववियू (क्रान्तिकारी)कर्णाली प्रदेश समितिको प्रथम पुर्ण बैठक मिति २०७८ कार्तिक १५ गतेका दिन संगठनका प्रदेश ईन्चार्ज क.प्रेम शाहीको अध्यक्षता र नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका केन्द्रीय सदस्य क.एटम बिसीको प्रमुख आतिथ्यता र अखिल (क्रान्तिकारी) का केन्द्रिय सचिव क.विरेन्द्र शाहको आतिथ्यतामा कालिकोटको मालकोटमा सम्पन्न भएको छ ।
कर्णाली प्रदेशको विद्यार्थी आन्दोलनलाई नयाँ उचाई प्रदान गर्न र शिक्षाक्षेत्रको आमूल रुपान्तरणका लागि बैठकले लिएका तपशिल बमोजिमका केही ऐतिहासिक र महत्त्वपूर्ण निर्णयहरु सार्वजनिकिकरणका लागि यो प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दछौं ।
तपशिल :

१)“ वैज्ञानिक समाजवादी व्यवस्था र शिक्षाका लागि जनमत सङ्ग्रह ” भन्ने मुल नारा सहित कर्णाली प्रदेश सम्पुर्ण जिल्लाहरुमा तिन महिना मङ्सिर देखि माघ सम्म विद्यार्थीहरुका बीचमा व्यापक जागरण अभियान संचालन गरिनेछ ।
२) सरकारी विद्यालयहरुमा लगाईको शुल्क , खेताला शिक्षकको विगबिगी,शिक्षकहरुको लापरबाही र मनोमानी , विद्यालयको भौतिक संरचना निर्माणमा हुने भ्रष्टाचार र अन्य विभिन्न बेथितिका विरुद्धमा संघर्ष गरिनेछ ।
३) निजि विद्यालयहरुले लिईरहेको चर्को शुल्क , तोकिएको छात्रवृत्ति नदिने समस्या र शिक्षा ऐन नितिनियम विपरीत मनोमानी तवरले संचालन भैरहेका विद्यालयहरु का विरुद्धमा संघर्ष गरिनेछ ।
४) मध्यपश्चिम विश्वविद्यालयले लिईरहेको चर्को शुल्क , राजनीति भागबन्डा र विश्वविद्यालयमा भएका सम्पुर्ण बेथितिहरुका विरुद्धमा संघर्ष संचालन गरिनेछ ।
५) जुम्लामा रहेको स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा भएका विभिन्न विकृतिविसङ्गतिहरुका विरुद्धमा संघर्ष संचालन गरिनेछ ।
६) यातायातमा भाडादरमा विद्यार्थीहरुले पाउनु पर्न ४५ % सहुलियतका लागि दबाबमूलक संघर्ष गरिनेछ छ ।
७) कर्णाली प्रदेशमा भएका सम्पुर्ण सामाजिकविकृती विसङ्गतिहरु जस्तै : जातिय विभेद , महिला हिंसा , जाडरक्सी-जुवातास,लागूऔषध दुर्व्यसनीका विरुद्ध संघर्ष संचालन गरिनेछ ,
८) कर्णालीका सम्पुर्ण जनताहरुलाई तत्काल सहज रुपमा कोरोना खोप उपलब्ध गराउन सरकार सङ्ग जोडदार माग गर्दछौं ,
९) कर्णाली राजमार्गको स्तरोन्नतिको लागि राज्यको गम्भीर ध्यानाकर्षण गराउदछौ ।”विज्ञप्ति:

प्रकाशित मिति : २०७८ कार्तिक १७ गते बुधवार